Soutěže smíšených družstev 2022

Soutěže smíšených družstev 2022 byly po dvou letech opět odehrány v klasické verzi. Začátek soutěží byl o víkendu 30.04.2022-01.05.2022 a konec soutěží o víkendu 25.06.2022-26.06.2022.

Tým Mladších žáků A ve složení Daniel Pronco, Anna Gottvaldová, Šimon Červeňák, Alice Pochobradská, Tomáš Lamberský a Antonín Oulehla zůstává v soutěži smíšených družstev Pardubického krajského přeboru. I přes zkušenější a starší konkurenci se naši mladí tenisté nevzdali, bojovali jako jeden tým a tím se dokázali udržet v soutěži.

Náš Tenisový klub slaví udržení nejvyšší soutěže O putovní pohár prezidenta ČTS v kategorii staršího žactva. Přes loňský sestup z této soutěže se nám podařil návrat mezi týmovou elitu Východočeského kraje výměnou soutěže s TK Havlíčkův Brod. Náš plán pro tento rok byl jednoduchý, zahrát si co nelepší zápasy a hlavně se v soutěži udržet. Trošku nás sice oslabil odchod nejlepší hráčky Východočeského regionu v této kategorii Aničky Vobořilové do LTC, na druhou stranu  jsme ale posílili o skvěle hrajícího Patrika Pilného, který svojí univerzálností dokázal vytvořit i hodně silnou dvojici s jakýmkoliv dalším spoluhráčem v týmu. V dívčí části družstva mu výborně sekundovala Bára Klusáčková, která pro nás vybojovala také několik nečekaných ale o to cennějších vítězných bodů. Vstup do soutěže přitom nebyl vůbec jednoduchý a po prohrách s týmy DTJ Hradec Králové a TC Dvůr Králové (pozdějšími finalisty soutěže) nám moc do zpěvu nebylo. Potom to ale přišlo, dvě vítězství v městských derby s tradičními rivaly TK Pernštýn 1897 a LTC Pardubice nám vrátily sebedůvěru. Potvrzení udržení nejvyšší soutěže vítězstvím nad Lokomotivou Trutnov bylo jen sladkou tečkou naší spanilé jízdy. Po výhře 8:1 jsme věděli, že bez ohledu na ostatní zápasy můžeme začít slavit. Naše sestava: Anna Dubovská, Bára Klusáčková, Laura Mudrochová, Michaela Čapounová, Filip Klíma, Patrik Pilný, Tomáš Holý a Patrik Šimonek.

Béčko starších žáků ve stejném složení jako Áčko mladších žáků sbíralo cenné zkušenosti v Pardubickém krajském přeboru.

V tomto roce se nám podařilo vyslat do bojů tři dorostenecká družstva. V nejvyšší soutěži O putovní pohár prezidenta ČTS jsme spolu s LTC Pardubice poprvé v historii postavili společný tým. Do družstva jsme zapůjčili Šimona Šmejkala a Danielu Šimonkovou. Po jediné prohře s pozdějším vítězem skupiny družstvo obsadilo druhé místo, když Šimon Šmejkal na první pozici neprohrál ani jeden singl.

Další dva dorostenecké týmy už byly složeny pouze z našich vlastních hráčů. Dorost A se umístil v Pardubickém krajském přeboru na třetím místě. Dorost B složen převážně ze starších žáků zvítězil ve všech zápasech Pardubické krajské soutěže B a postoupil do vyšší soutěže. V příštím soutěžním roce se tedy bude odehrávat na našich kurtech klubové derby mezi našimi dorosteneckými týmy.

Družstvo dospělých postoupilo bez jediné prohry do Pardubického krajského přeboru.

Poctivě v nových oddílových tričkách nás také perfektně reprezentovalo družstvo Seniorů.